Hayatının uzun yıllarını bir masa başında mühür basarak geçirmiş olan Bay Watanabe, bir yıldan az ömrü kaldığını öğrenir. O gün, daha önce hiç yaşamamış olduğunu hisseder.

Hayatın gerçek anlamı, gölgesinde oturup dinlenemeyeceğiniz ağaçlar dikmektir.

Bir şeyler yapmak...

Kenji Watanabe, doktoru Bay Mitsou'dan kısa süre sonra kanserden öleceğini öğrenir. Bu kederden kurtulmak için gece yarısı girdiği bir barda yeni tanıştığı adama "İyi zaman geçirmek için çok param var ama nasıl harcanacağını bilmiyorum," der.

Yabancı Kenji'yi kasabanın merkezine, kumar ve dans salonlarının bulunduğu Kırmızı Işık bölgesine götürür ve bir bara girdiklerinde piyanistten 'Hayat aşık olmak için çok kısa' parçasını çalmasını ister. 20'lerin en eski parçalarından biri... Piyanist çalmaya başlar, ihtiyar adam da söylemeye. Bar aniden sessizleşir.Parti kızları ve eğlenmek isteyen Japon erkekler bir anda hayatın ne kadarda kısa olduğu hakkında Kenji Watanabe'den melodili bir referans alır.

Bu andan sonrası ise her şeyin aynı ilerlediği hayatına taze bir yenilik katar. Kenji Watanabe bugüne kadar hiç sorgulamadan itaat ettiği hayatın, artık onun için ne anlam ifade ettiğini Kısa sürede sorgulamaya başlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları