Antonioni'nin iletişimsizlik üçlemesinin son halkası olan L'eclisse, üçlemenin diğer iki filmi L'avvantura ve La Notte'den çok daha ayrı bir çizgide ilerliyor.

Dikkat çeken imge: İnsanlar arasında iki saat boşluk, nesneler ve insanlar arasında iki saatlik boşluk olması.

Mükemmel kişi olduğunu düşündüğünüz biriyle tanıştınız, onunla harika bir zaman geçirdiniz ve fikir ayrılığı sonrası ayrıldınız. O kişiyi hayatınızdan çıkarır ve bir daha görmezsiniz, hayranlık tamamen yok olur. Sonra mükemmel olan başka bir adayla tanışırsınız, onunla da harika zaman geçirebilirsiniz. Ve sonrasında. Michelangelo Antonioni'nin şaheseri, bu tür bir insan paradoksuyla ilgilidir.

Batan Güneş, sevgilisinden yeni ayrılan bir kadının, yalnızlığı ve mutsuzluğu üzerine yoğunlaşsa da sevebileceği ve mutlu olabileceği mükemmel adamı arayışıdır bir bakıma. Vittoria, yalnız ve sakin bir hayatın içindeyken genç Piero hareketli, maddi unsurların ön planda olduğu, hızlı ve gürültülü bir hayat sürdürmektedir.

Vittoria'nın annesi, genç Pierro'nun borsadaki en eski müşterilerinden birisidir.  Tüm İtalya'da hisse senetleri dibe vurmuştur, borsadaki neredeyse herkes yüklü miktarda para kaybetmiştir. Milyonlarca Kaybı olanlardan biri De Vittoria'nın annesidir. Tam da bu hengamede Piero ie tanışır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları