Genç bir avukat, karizmatik bir hukukçunun şirketinde çalışmaya başlar. Ancak hukukçunun tuhaf davranışları, onun kötü niyetini yavaş yavaş açığa çıkarır.

İnsanoğlunun zayıflığı üzerine harika bir meditasyon...

Baban'la ilgili sorunların olduğunu mu iddia ediyorsun: bir de "Şeytan"ın oğlu olduğunu hayal et! Soy ağacına yapılan bu ek yaklaşık yirmi beş yıl önce 17 Ekim 1997'de sinemalara giriş yapan Şeytan'ın avukatı Keanu Reeves'a musallat oldu. 

Andrew Neiderman'ın romanından uyarlanan The Devil's Advocate savunma avukatı Kevin Lomaxın hikayesini anlatıyor. Hukuk tarihinde iz bırakmaya çalışan Güney'li bir avukat.

Davaların zorluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun başarıya alışkın Kevn bir şekilde süreci tesiri altına almayı ve müvekkilini temize çıkarmayı başarır. Mutlu bir evlilik süren avukatın hayatında her şey yolunda gibidir.Bir gün müvekkili haksız olduğu halde kazandığı bir dava sonrasında New Yorkta çok büyük bir hukuk bürosundan müthiş bir teklif alır.

Kibir, en sevdiğim günahtır.

Teklifi yapan dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin lideri "John Milton"dur. Kevin'in vereceği Evet cevabı, hayatını geri dönüşü olmayan bir şekilde değiştirecektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları