İspanya Sivil Savaşı'nın hemen sonrasında, yedi yaşındaki hassas bir kız çocuğu olan Ana köylerinde gösterilen James Whale'in 1931 yapımı Frankenstein"ını izledikten sonra küçük çapta bir travmaya girer.

"Sana onun bir ruh olduğunu söylemiştim. Eğer onun gerçek arkadaşıysan, onunla istediğin zaman konuşabilirsin. Sadece gözlerini kapat ve onu düşün..."

Sabırlı bir seyirciyseniz; bu film sizi hipnotize edecek. Sabır, günümüz insanlarının çoğunda değerini yitirmiş bir erdem artık.Bu nedenle kendinizi sakinleştirmek için başka bir Ülkeden eski filmleri tekrar tekrar ziyaret etmek rahatlatıcıdır.

Yalnızca beş uzun metraj filmi olan Victor Eric'in yönettiği "El espiritu de la Colmena" yalnızca en iyi eseri değil aynı zamanda İspanyol sinemasının en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. 1940'ta bir İspanyol kasabasında geçen hikaye Ana adında içine kapanık ve oldukça hassas bir kızı konu alıyor Bir Cumartesi sabahı sinema'da Frankenstein'ı izleyen küçük kız travmatize olur.

Kendilerini hayattan soyutlamış bir anne ve babayla yaşamak zorunda kalan iki küçük kardeş, hayal Dünyalarının tüm gelişmişliğiyle bambaşka dünyalar yaratır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları