Televizyon serilerinin en güçlü yapımlarından biri.

25 yılı aşkın bir süredir Y&R izleyenler, bir şekilde yolunu kaybettiğine tanık olmuştur. Bir zamanlar yaşama dair dersler ve vaatler sunan mini serilerin hikaye çizgileri, son yıllarda biraz şov ağırlığına doğru kaymıştır.

Bir zamanlar Y&R iyi bir tiyatro, iyi bir mizah ve iyi bir illüzyon içeren oldukça eğlenceli bir eserdi ve dünyada olup bitenler hakkında bazı noktalara değinmeye çalışmıştı. Gençlerin maruz kalabilecekleri tehlikeleri, yanlış ve kötü kararların hayatlarına sonsuza kadar sürecek etkisini hikaye ve betim biçiminde sunmaktı sadece. Bunu artık pek yapmıyor. Bugünlerde neredeyse her karakter kusurlu ve artık dizinin verdiği mesaj maalesef Acımasız ol'a kadar gitmektedir.

Hikayeye bazen yeni karakterler gelir ve izleyiciler ne anlatmaya çalıştıklarını anlamadan kaybolurlar. Bu hikayeyi taze tutmak için iyi bir fikir olabilir. Sonuçta Pop kültürün belirli zamanlar, yerler ve zihinlerle nasıl bağlantı kurduğu biraz gariptir. Hafıza böyle bir şey; bazen bir filmin genişlik ya da teknik vasıfları hakkında hiçbir şey hatırlamasanız da onu tekrar gördüğünüz zaman her şeyi hatırlarsınız. Bu proje de onlardan birisi. Eric Braeden'in oynadığı çirkin ve aşağılık Victor'un ötesinde, izleyiciler dizi hakkında hiçbir şey hatırlamayabilir.

Yalan Rüzgarı, 1988 yılından bu yana inanılmazı gerçekleştirdi. Tam 1.000 hafta geçmesine  rağmen Amerika'da hala Box Ofis listelerinde. İlk 5'e girmesi insanı şaşırtmıyor değil. Bu tür uzun ömürlü TV programları artık pek mevcut değil; nadiren değişen ağ programlarının bölümlerinde bile. Akşam haberleri ve sabah şovları gibi Yalan Rüzgarı, belirli kategorilerde diğer tüm şovlara hakimdir ve azımsanmayacak bir kitleye sahiptir.

Günümüzdeki modernleşme girişimlerine rağmen gündüz kuşağı, öncesine çok benzemektedir. Bu kuşağın izleyicilerinin çoğunluğu eve sıkışmış öğrenci, yaşlılar ve ev hanımlarından oluşmaktadır ve bu kitle bu zamana kadar bu seriyi ayakta tuttu diyebiliriz. Bu yüzden neler olup bittiğine az çok ayak uydurabiliriz. Beyaz Show'da olduğu gibi üniversite gençliğinin bir şovu kaç yıl ayakta tuttuğuna şahidiz. Bir de çocukları okulda olan ev hanımlarını düşünün. Yalan Rüzgarı'nın başarısının nereden geldiğini az çok kestireceksiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları