Bu bir film değil, bir Tv şovu; tüm dünyanın tanıdığı ve bildiği.

Henüz dokuz yaşlarındayken kesin olarak hatırladığım iki şey vardı: birincisi Rocky'nin bu zamana kadar yapılmış en iyi film olduğu, ikincisi ise Kara Şimşek'ten daha iyi bir televizyon şovunun olmadığı. Zamanın aileleri için avantaj, çocuklar için ise dezavantaj sağlayan bir diziydi. Derslerin erken bitirilmesi, odaların toplanması ve daha neler neler... "Yapmazsan Kara Şimşek izleyemezsin," tehditleri altında.

Siyah at ve Şövalye'nin 1982'deki prömiyeri için yapılan zayıf ve basit iki saatlik pilot bölümü, bize Michael Long'u tanıtarak seksenlerin en büyük TV algısını oluşturacak şeylerin sahnesini belirledi. Michael muhtemel bir kurumsal soygun sonrası soruşturmasını araştırıyor ve garip bir şekilde David Hasselhoff tarafından oynanmıyor, sadece Hasselhoff'un yüzünü başka bir adamın üzerine yazılmış bir halde izliyoruz. Böylece yüz nakline ihtiyaç duyan Michael'ın soruşturması eksik kalır ve tuhaf milyarder Wilton Knight'ın finanse ettiği hukuk ve hükümet vakfı tarafından kurtarılır.

Vakıf, Michael'ı ölümün eşiğinden kurtarır ve kendisine tamamen yeni bir yüz vermek için gizemli ve gelişmiş ameliyat teknikleri kullanılır. Bandajlar sonunda açılır ve David Hasselhoff tarafından canlandırılan Michael Knight'ın yeni kimliğine bürünür. Bu arada Wilton Knight, çılgın yaşlı bir adamdır ve kendi bölgesinde gizlice kurduğu laboratuvarında 'Şimşek Endüstrisi' olarak adlandırılan süper araba polis teşkilatındaki nihai birimin başıdır. 

Şovun gerçek kimliği Hasselhoof olsa da aslında diğer bir kimliğini de Kitt sergiler. Gerçek kişiliği, genç mizah duygusu ve alaycılığa karşı sert bir iğneleme eğilimi olan bir arabadır. Bunların hepsi gerçekten Kara Şimşek'i izlemeye değer kılıyor. Hasselhoof, gösterinin devam edebilmesi için esprilerin doğru zamanlamasının ne kadar önemli olduğunu gösterir ve Kit'le olan diyaloglarını, farklı bir tebessümle izlememizi sağlayan diğer faktörlerden biridir.

Kit sadece bir araba değildir. Başındaki çizginin iki ayrı ucunda kırmızı ışığı olan bir karakter için izleyiciyle kurduğu görsel etkileşimi oldukça başarılıdır. Michael'ın insani duygularının farklı unsurlarını yavaşça anlamaya ve hatta dahil olmaya başlamasıyla birlikte bir karakter haline gelir. Sonuç olarak Kit simgesel bir karakterdir. Sadece konuşabilen bir araba değil, ruhu ve duyguları olan sadık, fedakar bir yol ve iş arkadaşıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları