Kayıp annesini arayan Enola Holmes adlı cesur genç kız, ağabeyi Sherlock'u kurnazlıkla alt etmek ve kaçak bir Lorda yardım etmek için hafiyelik becerilerini kullanır.

Sürükleyici Viktorya dönem gizeminde Feminizm, alt mesaj ve bol bol erkeğe şiddet var. 

Gerçek her zaman oradadır.

Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes karakteri sayısız filme ve diziye referans olmuştur. Robert Downey Jr.'dan Benedict Cumberbatch'e kadar herkes, dedektif karakterini canlandırdı ve Sherlock'un ana karakter olduğu, izlenmeyecek kadar dizi, film ve dergi var. Film ve Tv tarihinde en çok tekrar edilen edebi insan karakteri olarak Guiness Dünya Rekoru'nu elinde tutuyor.

Orijinal Holmes, Viktorya Londrası'nda, insanları ve en önemsiz ayrıntıları gözlemleme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip, en büyük gizemleri ve suçları çözen özel bir dedektiftir. Bununla birlikte yeteneğinin bir bedeli olarak neredeyse sosyopat, duygusuz ve çevresine ilgisiz biridir. Çoğu zaman mental ve duygusal olarak kendini, yakaladığı azılı suçlular ile eşleştirir.

Enola Holmes filmi çıktığında Holmes'un bu karanlık tarafını küçük kız kardeşi Enola'ya nasıl bağlayacaklarını merak ettim. Ancak 16 yaşındaki Enola karakterini izlerken bunu başarılı bir şekilde yaptıklarını sizler de fark edeceksiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları