Eski bir basketbol yıldızı mezun olduğu okulda koç olarak göreve başlar.Ama bu ikinci şansı kullanabilmesi için alkolizml'le ve kişisel sorunlarıyla da mücadele vermelidir.

Çaresizlik içinde yaşayan bir adamın hikayesini anlatan sessiz bir film. 

Alkol sorunu,  bir insanın hayatında yaşayabileceği en zoraki mücadelelerden biridir ve sinema yıllar boyunca bu iç savaşı inandırıcı bir şekilde göstermek için defalarca denemeler yaptı. Ben Affleck bir alkoliği tasvir ederken, karanlık geçmişini kariyerindeki en mükemmel sayılabilecek performansı için kullanmaktan hiç çekinmiyor.

Gavin O'connor tarafından yönetilen yapım, karısı Angel'nın kendisini terk etmesinin ardından alkole sarılan bir inşaat işçisi Jack Cunningham'ın gerçek hikayesini anlatıyor.

Film hedeflediği seviyeye ulaşamasa da,  Affleck, gerçekten de düşüşe geçen kariyerinin en sağlam performansını sergiliyor.  Good will Hunting'den Argo'ya kadar kendi yönettiği ve yazdığı filmlerde sergilediği sayısız karakterin aksine Jack karakteri, onun için yaratıldı diyebiliriz. 

Geçmişi değiştiremezsin..

Dönüş Yolu, en iyi spor draması veya alkolizme karşı verilen iç mücadelenin en iyi örneği olmayabilir ancak duygusal hikaye kalıbı ve Affleck'in performansı iyi bir ikili oluşturuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları