Ortak kederleri ve müzikle olan ilişkileri sayesinde, yetim bir kız, duygusal anlamda kendin den çok uzak amcasıyla bağ kurmaya çalışır.

Bir an için okumayı bırak ve dinle.

Sesleri duyabiliyor musun?  İmdat! İmdat! çığlıklar herkesi rahatsız edecek şekilde etrafta yankılanır Oğuz kayı'sının sakinleri artan Bizans baskınları sonrasında ciddi ciddi kayıplar vermekte. 

Koltuğun tek varisi Ertuğrul bey ise, savaş meydanını bırakmış kılıç tutması gereken nasırlı elleriyle İstanbul surlarının önünde keman çalmakta.

Ama iyi çalıyor.

AliRıza kızı Özlem ilebirlikte yaşayan ve geçimini sokaklarda konser vererek sağlayan birkemancıdır Özlem"in annesi doğum yaparken öldü ve bir kaç gün önce Ali"ye kanser teşhisi kondu. Yaşadığı bu ani krizi, kızından saklar ve çocukluğunda İtalya'ya giden ve Ülkesine ünlü bir keman virtüözü olarak dönen kardeşi Mehmet'i ziyaret eder. 

İki kardeş uzun bir aradan sonra  buluşur ve Ali, Mehmet"e ölümünden sonra kızını evlat edinmesini söyler. Ancak uzun süredir kardeşini görmeyen Mehmet, bu teklifi kabul etmez. 

Babamın Kemanı,  senaryodaki küçük kusurlara rağmen,  bu soğuk kış ayının hitlerinden biri olmayı hak eden, keyifli, ilham verici ve müzik dolu bir film. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları