Sekiz yaşındaki Ahmad, ödevini yapmak için masaya oturduğunda yanlışlıkla sınıf arkadaşı Muhammed Rıza'nın okul defterini aldığını fark eder.

Yolculuk kültürümüzün bir parçasıdır ve mistisizmle bağlantılıdır.

Gerçekçi Kıssa: Üçleme Bölüm / 1.

İnsanlar bir film üçlemesinden bahsederken genelde, üç kısa öyküye yayılmış uzun bir hikaye veya aynı evrende aynı karakterlere sahip bir dizi bağlantılı hikaye düşünür. Bununla birlikte, bazı yönetmenler bu konsepti daha ilginç yapımlarla süsleyerek özellikle sanat/evi alanında araştırdılar.

Bunun en popüler örneği, muhtemelen Fransız yapımı politik Üç Renk üçlemesidir. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik Fransa bayrağının üç rengi ile temsil edilir.

Arkadaşımın Evi Nerede? film eleştirmenleri tarafından Abbas Kiyarüstemi'nin, Yaşam Sürüyor ve Zeytin Ağaçlarının Altında filmleri ile birlikte Köker üçlemesine dahil edilir. Bu üç filmin ortak özelliği hikayelerin aynı köyde geçmesidir.

Genç Ahmad, arkadaşının yaptığı ödevi yanlışlıkla eve götürür. Eğer geri getirmezse öğretmeni ona sıfır verecektir. Tam olarak nereye gittiğini bilmeden, başka bir köyde oturan arkadaşının ödevini geri götürmek için maceralı bir yolculuğa koyulur. Yolda farklı tip köylülerle karşılaşan Ahmad'a bazı Köylüler caydırıcı davranırken bazıları ise yardımcı olmaya çalışacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları