Zeki bir mühendis olan Dr. Ryan Stone, tecrübeli astronot Matt Kowalski ile ilk uzay görevine çıkmaktadır. Olağan görünen bir uzay yürüyüşü sırasında beklenmedik bir felaket gerçekleşir.

Daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor. Bulabileceğiniz en büyük ekranda izlenmesi gereken, nefes kesici görselliğe sahip bir şaheser.

Bir uzay görevi ters gittiğinde, astronotlar uzay boşluğuna doğru sürüklenerek sadece yönlerini değil, aynı zamanda umutlarını da kaybeder. 

Hayatta yeteri kadar risk almadığınız için pişman mısınız? Sık sık seyahat edenleri kıskanıyor musunuz? Sıradan hayatınızdan uzaklaşmak, ay ve yıldızlara daha yakın olmak yahut bir kuş kadar özgür olup gökyüzüne doğru uçmak ister misiniz?

Film, bu gibi güzelliğe, korkuya ve özgürlüğe dair algınızı tamamen değiştirecek.

Uzayda kimse çığlığınızı duyamaz.

Yerçekimi bir açıdan basittir. Dr. Ryan Stone'un, uzay aracı parçalandıktan sonra yörüngede kalakalması ve tehlikeli uzay ortamından zekası sayesinde kurtulmasının öyküsü. Eve ulaşmaya çabalayan yalnız maceracı hikayesi, herhangi bir filmin konusu olabilirdi ama yönetmen Alfonso Cuaron, seyirciyi fiziksel olarak içine çeken bir deneyim yaratmak için nefes kesici 3D efektleri de dahil olmak üzere en son film teknolojisini kullanır. Sonuç, sinema tarihinde bir dönüm noktası hissi yaratır.

Yerçekimi'nde uzun, bölünmüş planlara yer verilir. Dr. Stone güvenli Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaşmaya çalışırken yörüngede hızla dönen enkaz yağmuruna yakalandığında kamera, onun uzay içinde yuvarlanarak, çarparak ve dönerek ilerleyişindeki hareketi izler. Bu kesintisiz sekanslar seyircinin, karakteri çevreleyen enginliği keskin bir berraklıkla görmesine ve karakterin yaşadığı şeyi birebir hissetmesine olanak tanır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları