Dul bir adam, en büyük oğlunun orduya katılmasının ardından savaşın en önem verdiği şeyi tehdit ettiğini görür ve kendi de çatışmalara katılır.

Amerikan devrimi hakkında yapılmış en sağlam filmlerden biri.

I776'da on üç Amerika kolonisinden sekizi, Kral George'un vergi kararını protesto etmek için İngiliz lerle savaşma kararı alır. Fransa ve Hint savaşının kahramanı Benjamin Martin savaşla bağını kesmiş bir Pasifisttir.  Yedi çocuk sahibi  Benjamin tek misyonunun ailesine ve bahçelerine bakmak olduğuna inanıyor. 

Martin patlak veren bu savaşın kendi tarlasına kadar uzayacağını düşünür. İngiliz Kuvvetlerinin baş komutanı Lord Canvells, Güneyi fetheder ve birliklerinden birini Kuzey'e Martin'in yeni ektiği tarlasına gönderir. Mel Gibson Amerika Devrimi sırasında çarpışmış savaş gazisi Benjamin Martin'i canlandırıyor. O, savaşa gitmeyi reddeden barış yanlısı bir adam, bu da senaristlerin onu sinirlendir mek için ailesinden en az birini öldürmesi gerektiği anlamını taşıyor.

O daha çocuk.

The Patriot herkese göre değildir; şiddet yanlısı, maço ve Spike Lee'nin de dediği gibi, tüm siyahileri Kameranın dışında tutar ve Amerika Devrimi'ni beyaza boyar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları