Üç yetişkin kızı ile birlikte Tai-pei'de yaşamakta olan Şef Chu, pazar akşamlarını ailesi için birbirinden lezzetli yemekler hazırlayarak geçirmektedir.

Renk ve doku tarifsiz ancak filmi izlerken siz yine de önünüze gelen siparişlere dikkat edin.

Hafif baharatlı.

"Tatlı Tuzlu'da anlatmak istediklerim diğer filmlerimden çok farklı. Daha tanınmış oyuncu kadrosu ve çok daha karmaşık bir hikaye katmanı var. Ailelerin aslında nasıl iletişim kurduklarını uzun zaman düşünmeye başladım. Bazen çocukların uyması gereken sıradan kurallar çoğu zaman anne-babaların söylemekte en zorlandıkları şeylerdir, ya da tam tersi. Bu gerçekleştiğinde aileler 'Ritüel'e başvuruyor."

Chu ailesi için ritüel, pazar akşamı yemeğidir. Her akşam yemeğinde aile bir araya gelir ve sonra bir şey onları tekrar uzaklaştırır.

Ang Lee'nin ulusal arenada başarı kazandığı Yin shi nan nu, artık yaşlanmış usta şef Tao-chu ve üç kızı arasındaki ilişkinin hikayesidir. En büyükleri Jia-jen yirmili yaşlarının sonlarında bekar bir öğretmen. Orta kızı Jia-Chien kariyeri her şeyin önünde tutan başarılı bir kurumsal şirket yöneticisi. En küçükleri Jia-ning ise fast food restoranında çalışan yirmilerinde bir romantiktir.

Tayvan'da geçmesine rağmen Chu ailesinin hikaye çizgisi evrenseldir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları