200 yaşındaki bir adamın, üzerindeki ölümsüzlük lanetini açacak anahtarı bulmaya çalışmasını izliyoruz.

"Kendimizi geçmişe fazlasıyla saplarsak gözümüzün önündekileri kaçırırız."

Sonsuz için, birisine "Kanıt" ve "Mentalist" tarzı bir dizi olduğunu söylerseniz cinayetleri çözen bir erkek ile kadından oluşan bir ekibin seriyi oluşturduğunu ve hikayenin bütününü kapladığını söyleyebiliriz.

Yeni ve tuhaf cinayetleri çözmek için birlikte çalışan biri cinayet dedektifi ve diğeri sağlık görevlisi, biraz 'Sherlock'u anımsatan bir şekilde gerçeği yakalamak ve delillere daha kolay ulaşabilmek için gözlem güçlerini ve zekalarını kullanmaları gerekir. 'Sherlock'un aksine, dizideki Dr. Henry karakterinin bir ailesi vardır. Ölümsüzlüğe sahip birisi olarak yaklaşık 200 yıldır bizim aramızda gezmekte ve bunun bir lanet olduğunu düşünmektedir. Yakın ilişkilerden kaçınmakta ve sevdiği birçok kişiyi kaybetmekten ötürü, hissettiği acı ve kederi tekrar yaşamamak için insanlardan uzak kalmayı seçen bir karakterdir.

Bu dizinin temeli ana karaktere dayanıyor. Neyse ki üç baş aktörün performansı sayesinde doğaüstü bir güce sahip olunduğuna inanılıyor ve bu durum izlenilirliğini eğlenceli bir hale getiriyor. Her ne kadar sadece bir sezon ekranlarda kalmış olsa da cinayet çözme türüne yeni parçalar getiriyor. Dr. Henry'nin bir komployu çözmek için kaç yol kullandığını görmek bizler için çok klas duruyor. Bunlardan aklımızda kalan bir tanesi ise ölümcül bir zehrin özelliklerini test etmek için kendisini kolayca kobay olarak kullanması ama hatırlatmak gerekirse ölümsüz olması bunu daha da kolay bir durum haline getiriyor.

Böyle bir dizi için kullanılan yüksek konsept, yeni bir hayran grubu oluşturmak için her zaman zorlayıcıdır. Daha hafif bir gerçeklik temeli olan bilim kurgu kavramlarının taraftarları için böyle zor bir sunum her zaman riskli duruyor.

Cinayet büro dedektifine aşık olan bir doktor ve kendi dünyasının yaşattığı zorluklar yüzünden ona açılamaması. Evrenin kendisine sunduğu her deneyimi oğlu ile aşmak ve tek bir kişi ile ölümsüzlüğünü paylaşmak istiyor olsa da tek konsantrasyonu, ölümsüzlüğünün çaresini bulmaya çalışması. Her insan gibi huzurlu bir şekilde ölebilsin diye!

Bu mini seri için söyleyebileceğimiz başka bir detay ise çok uzun soluklu bir yapım olmak yerine ekranlarda sadece bir sezon kalmayı başarabilmiş ve reyting kaygıları yüzünden kaldırılmış bir sunum olduğu. Artık altın bir çağdayız; her ne kadar yavaş yavaş kayboluyor olsa da mini seri dünyası en üst seviyelerini yaşamakta ve böyle yapımlar da dikkate alınmamakta.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları