Monty Python adında bir grup çılgın komedi üyesi, Kutsal Kase için yollara düşen Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri'ni tiye alıyor.

Hiç görmediyseniz bir göz atın derim ancak filmin hayranları daha iyisinin gelmeyeceğinin farkında.

Google arama motorunda sıkça sorulan sorulardan biri 'En Komik Filmler Hangisi?'dir. Onlarca sonuç önümüze çıkar ve her listenin başında yer alan Salak ile Avanak, Hangover ve Monty Python en popüler sonuçlardır. Zekası olan, eğitimli ve kültürlü sinemaseverlerin oldukça fazla detay bulabileceği Kayıp Kadeh'te, belki de mizah anlayışınıza yeni bir yön verebilecek türde farklı bir yorumla da karşılaşabilirsiniz.

1975 yapımı olan Monty Python and the Holy Grail, bir Terry Gilliam kültü olarak meşhur sinemacının hayranları tarafından tam not almış bir modern komedi olarak sınıflandırılabilir. Üstelik Cannes Film Festival'inde sadece Gilliam severlerin değil jürinin de kalbini kazanmayı başaran film, bir sürü ödülü de vitrinine koymayı başardı. 

Kutsal Kadeh, skeçler üzerine kurulu bir televizyon programıyla başarı kazanmış olan ekibin ilk uzun metrajlı filmi olması nedeniyle, bütünlüklü bir yapıya sahip olamama riski taşıyan bir yapım. Buna bir de çok düşük bir bütçeyle dönem filmi yapmanın ticari zorluklarını ekleyelim. Bu bağlamda Kutsal Kadeh, gerçekten zor bir projedir. 

Monty Python, Graham Chapman, Eric Idle, Tom Jones, John Cleese ve Michael Palin'den oluşan bir komedi topluluğudur. 1969'da BBC'de yayımlanmaya başlayan ve efsane statüsüne eriştiğini söyleyebileceğimiz grubun üretimleri bu alanla sınırlı değil. Müzik albümünden sahne gösterilerine, kitaplardan müzikallere birçok farklı dalda üretim yapmış bir gruptur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları