Hitler ve kurmayları kendilerini sığınaklarda güvene almışlardır. Aralarında Führer'in özel sekreteri Traudi Jünge de vardır. Berlin düşmüştür fakat inatçı Hitler teslim olmayı aklının ucundan bile geçirmemektedir.

Kolay cevapları olan sorular sormayı reddeden, inatçı /  zor aynı zamanda dürüst bir film.

III. Reich

Sıklıkla geçmiş hikayeler mikrofonun gerisinde durup kazananlar tarafından anlatılır. Modern tarihe bakınca, muhtemelen  II. Dünya Savaşı sonrasında Hitler ve Nazilerden daha büyük kaybeden kimse yoktur.

Downfall, İnsanlık tarihinin en kanlı dönemlerden birinde yaşanmış, geçmiş tarihin en tartışmalı kişiliklerinden biri olan Adolf Hitleri'in son günlerine odaklanır. II. Dünya Savaşının sonuna gelmesine yakın, Berlin kuşatma altındadır ve bu işgalleri kaldıramayan Adolf Hitler tarihin en önemli olaylarından birine imza atmak üzeredir.

Yenilgiyi ve teslimiyeti kabullenemeyen Adolf Hitler, ölüme yaklaşmaktan başka bir çaresi kalmaz ve yenilgiyi kabul etmez. Eva Brown'la evlenir ve birlikte hayatlarına son verir.

Ünlü tarihçi Joachim Fest tarafından yazılmış olan Inside Hitler's isimli romandan esinlenerek beyaz perdeye taşınmış olan filmin yönetmen koltuğunda Oliver Hirschbiegel yer alıyor. Der Untergang tarihin belli bir noktasına bir bakış yakalanabilmesi için izleyiciyi yola çıkarıyor ve Nasyonal Sosyalist Almanya'nın çökmesiyle başlayan süreçte Hitler'in son günlerine değiniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları