Birinci sınıf dolandırıcı Sonny ve arkadaşı Sal, Brroklyn Bankasını soymaya karar verir Banka'da yaşanan küçük aksaklıklarla sinirleri iyice gerilen ikili, Banka'da tüm kasaların boş olmasıyla şoka girer.

Pacino'nun güç gösterisi ve Lumet'in aykırı çekimleri dikkat çekici.

Çok kızgın iki soyguncu tarafından rehin tutulan Federal Bank'ın müdürü kaçabileceği bir an yakalar Polisler ona hızlı koşmasını söyler ama o, bankada bekleyen mesai arkadaşlarının arasına döner ve benim yerim burası diyerek oturur.

Suçlular, işledikleri suç medya tarafından duyulunca bir anda ünlü olurlar.  Bu ilginin ardından Suçlu kurban, polis ve basın arasında tuhaf bir ilişki gelişir. Tv"ye çıkacaklarını öğrenen rehineler saçlarını tarar ve hangi kanalda yayınlanacağını merak etmeye başlarlar.

Komedi gibi başlayan ve trajedi olarak sonlanan Köpeklerin Günü, 70'lerde New York'ta gerçekleşen gerçek bir soygun hikayesine dayanıyor. O ilginç soygundan ilham alan yapımcı, haberlerde 15 saat aralıksız yayımlanan görüntülere sadık kalarak hikayeye boyut kazandırdı.  

Diyalog yok, müzik yok, patlama yok, ölü  veya yaralı yok, neredeyse hiç aksiyon yok.  Bunun yerine Lumet, onlarca yıl süren Hollywood Suç tarzını görmezden gelerek performansa dayalı gerçekçi suç anlatımına geçiş yapar. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları