İnsanlara yardım için işletilen bir klinikte çalışan Kızıl Sakal, acımasız bir doktordur. Yanına gönderilen genç doktor, bu adamın hiç de göründüğü gibi olmadığını keşfeder.

Sabır ve İyilik gibi erdemlerin, zamanla nasıl fark yaratabileceğini bizlere hatırlatır.

I9. Yüzyıl Feodal Japonya'da küçük bir hastanenin içine misafir oluyoruz.  Tıp Fakültesinden mezun Dr. Yasamoto, saygın ve zengin insanları muayene edeceği günün hayalini kurmakta. Bunun yerine ne serveti nede gücü olan insanlarla tanışır.

Kızıl Sakal bu hastanenin başhekimidir. İkilinin tanışma anları biraz gergin başlar. Ancak, Kızıl Sakal hayal kırıklığına uğramış bu genç adamda potansiyel görür, kendini beğenmiş veukala biri olduğunu düşünse de, büyük göle atılan küçük bir balık olduğunun farkındadır.

Bir kaç doktor hasta ilişkisine tanık olan çaylak, Kızıl Sakal'ın bilge biri olduğunu farkeder. Yaşlı Kurt insanları fiziksel olduğu kadar ruhsal olarak da iyileştirir. Bu, muhtaçlara hizmet etmeyi misyon eden adam, partneri genç Yasamoto'yu adeta büyüler.

Çürük meyve gibi kokuyorlar...

Red Beard, belki de Kurosawa'nın en sıkıcı filmlerinden biridir. Uzunluğu ve sakinliği filmden ziyade Bir roman olsa daha iyi olurdu. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları