Dürüstlük abidesi olarak bilinen Bkom Harun, terfi için günler saymaktadır. Ancak akıl almaz olaylar onu kin ve nefret dolu bir intikam sarmalının içine sürükler.

Sıradan insanların, tepedekilerden intikam almak için neler yapabileceğine dair bir alegori.

Bkom adayı için uzun bir yolculuk. Ormanlık alanda saatlerce dolaşırlar ve henüz verilen ardese yak laşılmış bile değil.  Dışarısı zifiri karanlık ve  uzayan yolculuk artık çok daha sıkıcı hale geldi, sinirler gerilir ve aralarından biri, nedense ölmek zorunda.

Türkan Derya'nın filmi Kin'in ilk yarısında olup bitenler şöyle özetlenebilir.Filmde birkaç dakika süren boğuşmadan başka bir şey olmuyor ve bu davanın nasıl kapanacağını sizler de az çok biliyorsunuz Cinayetin nasıl gerçekleştiğini biliyor, ancak neden başladığını bilmiyoruz.

Açılış sahnesi Başkomiser Harunun birplaket alması ve arkadaşlarıyla birpartiye katılmasıyla başlar eğlenceli gece biter ve eve dönerken bindiği takside"yaptıklarının hesabını ödeyeceksin"diyen şoför elindeki metal bıçağı komiserin kalbine saplamaya çalışır. Film, bu stres dolu boğuşmanın ardından tempoyu birden düşürür.

Zor olan adil olmak...

Kin, o yavaş filmlerden biridir.  Giriş sahnesi tatmin edici olsa da, ilerleyen kurgusal hikaye sabrınızı biraz da olsa sınamak istiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları