Ormanın en tepesinde bir gözetleme kulesine sığınan Nihat ile Tosya'da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher, başkalarından kaçarken birbirleriyle çarpışırlar.

Kastamonu kırsalının bilinmedik bir yerinde, kişisel ve sosyal izalosyonun üstesinden gelen ve toplumun anlamını öğrenen iki uyumsuz hakkında saf bir film.

Başrolde 'Sessizlik' var...

Fazla kalabalıktan rahatsız olan ve gerçekten yalnız kalmak isteyen Nihat, ıssız ve şehirden izole bir yangın gözetleme kulesinde bekçi olarak yaşamaya başlar.

Bu filmin ana temasında yalnızlık işleniyor. Toplumdan kopan genç bir adamın tesadüf eseri tekrar o topluma bağlanmaya çalışmasındaki olayları izliyoruz. Nihat, içine kapanık bir adam olarak bilinmektedir; kendi halletmeye çalıştığı şeyleri başkalarına anlatmaktan sürekli kaçar. İnsanlar onu görmesin diye kimsenin yürümediği saatlerde yürümeyi tercih eder.

Fakat bir gün kendisi gibi tuhaf bir kadın ile, kaçtığı bu 'modern dünya'da karşılaşır.

19. Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu" da dahil olmak üzere beş ödülle dönen Pelin Esmer yönetmenliğindeki, Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez'in başrollerini birlikte paylaştığı film; aslında bildiğimiz ama farkında olmadığımız ya da farkında olmak istemediğimiz, kimi zaman göz göze gelmekten çekindiğimiz hayatları gözlerimizin önüne seriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları