1971 yılında geçen The Post, Washington Post isimli gazetenin, Vietnam Savaşı hakkındaki Pentagon belgelerini başarılı bir şekilde halka duyurmasını anlatıyor.

Bizleri insan yiyen büyük balıklara, memleketinden ışık yılı uzaklıkta bir uzaylıya ve dinozorlarla dolu bir parka inandıran adam, mantığımızı tekrar sınıyor.

Steven Spielberg gazetelerde yayımlanan haberlere inanmamızı istiyor.

The Post, Amerika Birleşik Devletleri'nin Vietnam Savaşı öncesi politikalarını içeren "Top Secet" belgelerin New York Times tarafından yayımlanması ve Washington Post gazetesinin bunu devam ettirmesinin ardından gelişen olayları anlatıyor.

Bu olaylar etrafında, babasının kurduğu ve kocasına devrettiği Washington Post'u kocasının şüpheli intiharının ardından devralmak zorunda kalan ve dönemdeki tek kadın yayımcı olan Kay Graham'ın ve basın özgürlüğünü savunan gazete editörü Ben Bradlee'nin ve tabbi ki haberi yazan cesur Gazetecilerin çabaları sonucu "The Washington Post'un" bugünkü seviyeye nasıl geldiği anlatılıyor.

Kamera açıları gösterişli, görsel metaforlar şiddetli bir sarsıntı kadar önemli ve izleyince hepsi doğru Gibi hissettiriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları