Stand-up komedyeni Cem, salgın sonrası tüm biletleri tüketmiş bir kalabalığın önünde ailesi seyahatleri ve maddi durumuyla ilgili bir çok hikaye anlatıyor.

Esprilerin hepsi tutmasa bile, bazen komik ve bazen tuhaf olan bir gösteri.

Cem Yılmaz hakkında konuşurken nasıl başlamalıyız? ilk şovundan tam 22 yıl sonra bile tartışmasız bir komedyen? Gora'nın yapımcısı, yazar, aktör, sanatçı? multi-milyoner, kendini beğenmiş, şıpsevdi küfürbaz veya agresif? Hepsi, yeni  stand-up gösterisi "Diamond, Elite, Platinum and Plus'ta bir şekilde sergileniyor.Opet reklamından çok daha iyi, Fundamentals'dan çok kötü, daha kişisel bir şov ve Yılmaz"ın gösterisini izlemek, maalesef biraz sıkıcı.

Gösteri biraz yavaş başlıyor. Elindeki siyah baston hakkında yapılan bir iki espriye tepki alamıyor ve ilerleyen bölümde, Rahmi Koç ve Nusret esprileriyle mizah ortaya çıktığında arkadan cılız gülme sesleri duyuluyor. Ancak birkaç ısınmadan sonra Yılmaz gerçekten mizahını eskisinden uzak olsada biraz genişletmeyi başarıyor.

Oğlunun harcamalarından yakınıyor, kendi çocukluğundan örnekler verirken, 70'lerde çocuk olmakla ilgili bir kaç hikaye anlatıyor. Ipad yok, Wi- fi yok, sadece akşam açılan Tv var. Sonrasında Miami"de yaptığı gösteri hakkında bir anısını anlatıyor. 

Covid-19 kadar kötü.

Yeni kuşağın tüm bunları komik bulup bulmayacağını bilmiyorum. Özellikle Cem"i veya genel olarak mizah tarzını sevenler muhtemelen bu şova çabuk uyum sağlayacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları