"Cadı" lakabıyla bilinen genç bir lise öğrencisi, arkadaşlarının zorlaması ile ulusal bir ses yarışmasına katılır.

Geçmişi hatırlamak ölümcül olabilir.

Hafıza, bir lise öğrencisi olan Ja Yoon'un geçmişte ne yaşadığını ortaya koymaya çalışır. Resim netleştiğinde ise içindeki karanlık ve öfke ortaya çıkar.

Son yıllarda Asya sineması, genel izleyici kitlesinin ön yargılarını "Acı Tatlı Hayat", "İhtiyar Delikanlı" ve "Boş Ev" gibi yapımlarla alt üst ederek ele geçirdi ve oldukça küçümsenen sektörü Bollywood'un bir tık ötesine taşıdı.

İntikam, genç bir kızın açıklanamayan nedenlerden dolayı güvenlikli bir tesisten koşarak kaçmasıyla başlar. Yaşlı bir çift, kapılarının önünde bulduğu bu korkmuş ve yorgun küçük kızı yanlarına alır. 10 yıl sonra ise Ja'nın hayatı, geçmişten uzak sıradan bir yaşamın ardından, hatıralarının yavaş yavaş belirmesiyle bir kaosa dönüşür.

İyi bir film mi? Devamını sabırsızlıkla bekleyeceğiniz türde.

Bir "Cadı" üçlemesi olan hikayenin ilk bölümü (İntikam) Güney Kore Sineması'nda alışık olduğumuz gibi ilerliyor. İlk sahnesi her ne kadar ağır ilerlese de çılgın tonu ve hikaye anlatımı ile ikinci yarı, tam da beklediğimiz gibi izleyicide kanlı duş etkisi yaratıyor. Bilinen dünyanın içinde sakladığı yıkıcı etkiyi, ustaca ve özgün hikaye anlatıcılığının yanı sıra ton ve görüntüyü de iyi kullanarak ortaya çıkarıyor.

Filmin baş kişisi olarak Kim Da-Mi'nin performansı öyle çok muhteşem ötesi değil ama güçlü ve uğursuz bir varlığa dönüşmeden önce sahip olduğu masumiyet ve tavır, bu genç ismin en doğru kişi olduğunu bizlere gösteriyor. Büyük fırtına öncesi sessizlik gibi.

Hikaye, yıllar evvel açıklanamayan gizemli olayların ardından bir tesisten kaçmayı başaran ve hafızasını kaybetmiş olduğunu öğrendiğimiz Ja-Yoon adında genç bir kız hakkındadır. Yaşlı bir çift bulduğu bu küçük kızı yanlarına almaya ve yetiştirmeye karar verir. Çiftin yanında büyüyen Ja, yıllar sonra (parmakla gösterilen) bir lise öğrencisi olur. Maddi sıkıntı yaşayan ailesine yardımcı olmak isteyen Ja, bir yarışma programına katılmaya karar verir ve bu kararının tüm hayatını değiştireceğinden habersizdir.

İntikam için gerçek bir sürpriz diyebiliriz; görmüş olduğumuz gerilim-aksiyon türünün dışında bir koreografiye sahip. Çok büyük bir PR çalışmasına ve tanınmış isimlere sahip olmasa da herhangi bir süper kahraman yapımı ya da John Wick kadar kadar iddialıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları