Bu yıl, sinema için harika bir yıl oldu diyebiliriz.

İşte 2017'nin en iyi filmleri için kılavuzunuz; bu gelişmeyi yıl devam ettikçe devam ettireceğiz. Böylece geri dönüp -deyim yerindeyse- ürünün kremasını kontrol edebileceksiniz.

A Monster Calls (Canavarın Çağrısı)

A Monster Calls (Canavarın Çağrısı)

Ciddi derecede hasta olan annesinin yanında beklenmedik bir ziyaretçinin cansız, karanlık, komik ve derin bir hikayesi.

Gece yarısından önceki yedi dakikada, on üç yaşındaki Coner yatak odasının penceresinin dışında bir canavar gördüğünü sandığı için korku halinde uyanır fakat Coner'ın gördüğü bir canavar değil, sadece bir kabustur. Annesi tedaviye başladığı günden beri neredeyse her gece yaşadığı bir kabusta, arka bahçesinde yaşayan canavar oldukça farklı ve vahşidir. Canavarın Coner'dan istekleri vardır; yani gördüğü şey bir kabus değil, gerçektir ve Coner'dan istediği tek şey şudur: Gerçekler.

Juan Antonia Bayona'nın yönettiği Patrick Ness'in romanının uyarlaması olan bu film, yetişkinleri ağlatacak ve kasıtlı olarak rahatsız edici bir çocuk filmi. Genç bir çocuğun annesinin ölümü ile uğraşırken yaşadığı kaybolma, acı, sanat ve hayal gücünün harmanlandığı güzel bir masaldır.

La La Land (Aşıklar Şehri)

La La Land (Aşıklar Şehri)

Philadelphia Oda Orkestrası ile daha önce hiç yaşamadığınız, orijinal müzikal tecrübeyi size yaşatacak bir deneyim. En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Orijinal Şarkı ile birlikte 6 Akademi Ödülü'nü bir araya getiren La La Land, istekli bir oyuncu olan Mia ve özel bir caz müzisyeni Sebastian'ın hikayesini anlatıyor. Umutları ezen ve kalp kıran günümüz Los Angeles'ında geçen bu orijinal müzikal, günlük hayat hakkında hayallerinizi takip etmenin neşesini ve acısını keşfetmenizi sağlıyor.

Oscar tartışmalarını, tezahüratlarını ve tepkisini unutun. La La Land, hayallerini takip etme fırsatı hakkında Hollywood'un altın çağına modern bir müzikal aşk mektubu olan harika bir film. Emma Stone ve Ryan Gosling adeta bir karizma patlaması.

Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)

Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)

Kuşaklar arası bir ailenin yaşadığı Massachussets'teki balıkçı köyünde yaşayan işçi sınıfı aileden biri olan Chandlers'ın hikayesini anlatıyor, Manchester by the Sea. Aşk, toplum, fedakarlık ve umudun gücünü derinden dokunaklı, beklenmedik şekilde komik anlatan bir araştırmadır. Ağabeyi Joe'nun ölümünden sonra Lee, yeğeni Patrick'in tek koruyucusu olduğunu öğrendiğinde bir şok yaşar. İşinden ayrılan Lee, henüz 16 yaşındaki Patrick ile ilgilenmek için isteksizce Manchester by the Sea'ye geri döner. Eşi Randi'den ayrılan ve geçmişte yaşadığı sorunlarla uğraşmak zorunda kalan bir adam.

Manchester by the Sea, karanlık bir filmdir. Aslında dramın gerçekleşebileceği ve duyguların üzerinde çalışılabileceği kadar hafifletici aralığı yaratan kutupların soğuğunu sağlayan şey de budur.

Lion (Lion)

Lion (Lion)

Zavallı bir Hintli ailede doğmuş olan Saroo adında küçük çocuk, bir trenin üzerinde uyur ve uyandığında evinden binlerce kilometre uzaktadır. Çeşitli tehlikelerden kurtulduktan sonra bir yetimhaneye gönderilir. 

Bir trenle ailesinden ayrılan ve sonunda Kalkuta sokaklarında kayıp olan 5 yaşındaki Hintli bir çocuk hakkındaki gerçek bir hayat hikayesi. Saroo, sonunda Avustralyalı bir aile tarafından bulunur ve kabul edilir. Patel, büyüdüğü ailesi ile Google Earth üzerinden yeniden birleşmeye çalışan çocuğu oynuyor.

Split (Parçalanmış)

Split (Parçalanmış)

Dissosiyatif kimlik bozukluğuna sahip olanların zihinsel bölünmeleri uzun süredir büyüleyici ve bilimden kaçmış bir konu olsa da aynı zamanda her bir kişilik için benzersiz fiziksel nitelikler, tek bir varlık içinde bilişsel ve fizyolojik prizma gösterebileceğine inanılıyor.

M. Night Shymalan'ın geri dönüşünü ile James Mcavoy'un 23 farklı kişiliği birbirlerine karşı savaşıyor. Anya Tylor-Joy kaçırdığı üç genç kadından biridir.

Toni Erdmann

Toni Erdmann

Çılgın bir baba hakkındaki bu sıcak, eksantrik komedi filmi ile harika bir vakit geçireceksiniz. Winfried çalışan kızı Ines'i pek göremiyor. Köpeğinin ölümünden sonra tamamen yalnız kalan Toni, kızını bir ziyaretle şaşırtmaya karar verir. Ciddi derecede kariyer planları yapan ve ciddi bir kadın olan Ines, Bükreş'teki kurumsal bir şirkette stratejist olarak önemli bir projede çalışır. Kötü olanı; uzun randevular, iş seyahatleri, otel resepsiyonları, iş yemekleri, performans raporlarındaki ve rutin yaşam biçimindeki küçük çocuklukları baba ve kızı bir çıkmaza sokar. Winfried evine, Almanya'ya geri dönmeye karar verir çünkü bu hayat ona göre değildir ve bu koşuşturmaca onu yormuştur.

Prevenge (Ham İntikam)

Prevenge (Ham İntikam)

Gebelik Korkusu filmini yaparken yedi ay hamile olan Alice Lowe tarafından yazılmış, yönetilmiş ve oynanmıştır. Doğmamış bir bebeğin sesi tarafından sıkıştırılan intikamcı bir anne başrolde olduğu için film, daha da korkunç bir komedi ve de oldukça orijinal bir şeye dönüşüyor. Siyaset, sosyal sınıf ve kişisel yönelimler gibi olaylarla mücadele etmek zordur. Bununla birlikte bir filmin temeline koyulacak en zor şeylerden biri de hamileliktir. Bir çocuğu dünyaya getirmenin zorluğunu tartışırken çoğu zaman, hayatlarının en büyük zamanına hareket etmektesinizdir.

Moonlight (Ay Işığı)

Moonlight (Ay Işığı)

Barry Jenkins'in ergenliği ile anlaşmaya varan bir Afro-Amerikalı erkek çocuğunun üçlü dönemini anlatan Moonlight,  bu yılın En İyi Film Oscarı'nın haklı galibi oldu. Bu durum kasvetli, şok edici ve şaşırtıcı bir şekilde gerçekleşti. Aynı zamanda 50 yıldır En İyi Film Oscarı'nı kazanmış en düşük bütçeli film. Son zamanlarda çok konuşulan ve derinden hisler uyandıran filmlerden biri olan bu üç Oscar ödüllü filmde, tehditkar bir Miami mahallesindeki Afro-Amerikalı çocuğun ergenlikten gençliğe geçişini izliyoruz. Chiron ile kabadayılıktan kurtulmayı öğrenmiş, uyuşturucu bağımlısı annesine bakan bir çocukken tanışıyoruz. Onun savunmasızlığı, hayatının geri kalanını şekillendiren ve kendisi için bir baba figürü olan mahalle satıcısı Juan'ın kanatları altına alınmasına yol açar. Ardından filmin üçüncü bölümünde, eski bir arkadaşıyla buluşmanın bünyesinde derin duygulara yol açtığı yetişkin bir erkek olarak Chiron ile  tekrar ve tekrar tanışıyoruz.

Logan

Logan

Swansong'un ultra şiddetli süper kahramanı Wolverine'i, yaptığı alışılmadık dönüş ile kesinlikle beyaz perdeyi kırdı geçirdi. Yılın en iyi filmlerinden biri olmasına rağmen türe uymuyor. 2029'da Mutant popülasyonu önemli ölçüde azalır ve X-Men dağılır. Yirmi yılı aşkın bir sürede yeni Mutantlar doğmazken ve sayıları gittikçe küçülürken Charles Xavier'ın, evrimdeki yeni bir aşamaya ilişkin hayalleri yavaş yavaş ölür. Logan kendini alkolizme teslim eder. Günümüzde, Meksika ile Amerika arasındaki sınır kasabasında limüzin şöförü olarak hayatına devam eder ve güneyde yer alan uzak, geçici bir evde saklanarak hayatını sürdürür. Buna ek olarak Logan'ın kendini iyileştirme gücü azalmaktadır. Yaşlı olması bir yana solgunlaşan yüzü ve vücudu, geçmiş yaralanmalar ve savaşlardan izler taşımaktadır.

Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin)

Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin)

Güzel ve Çirkin, aynı adı taşıyan peri masalı-animasyon üzerine kurulu klasik bir 2017 Disney filmidir. Bella, akıllı ve duygusal genç bir kadındır. Babası Maurice kaybolduğunda ve canavar tarafından lanetlenmiş kalesinde yakalandığında Bella, babasının yerini almayı teklif eder ve böylece büyülü saray dünyasını ve canavarın arkasındaki adamı keşfeder. Beauty and the Beast filmi, dünya çapında 1.2 milyon dolardan fazla hasılat yaparak orijinalini aştı.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Galaksi Koruyucuları; Bölüm 2)

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Galaksi Koruyucuları; Bölüm 2)

James Gunn tarafından yönetilen ve ilkinin devamı olan süper kahraman uzay operası Guardians of the Galaxy 2 filminde, bu sefer çeteler bazı görsel varlıkları rahatsız ediyor. Mantist'e yeni bir çete üyesi buluyor ve bazı ciddi aile meselelerine kapılmak durumunda kalıyorlar. Komik, sıcak, enerjik ve ilk bölümünden belki de daha iyi.

Marvel'in koruyucularının kozmosun dış noktalarını dolaşma maceraları devam ediyor. Peter Quill'in gerçek gizemlerini çözdükçe yeni keşfedilen ailelerini bir arada tutmak için savaşmak zorunda kalıyorlar. Eski düşmanlar, yeni müttefikler haline gelir.

Harika performanslar, mükemmel aksiyon dizeleri, serin efektler ve öldürücü bir soundtrack ile mükemmel ilk filmin devamı birincisi kadar iyi değil ama sınırları zorlamaya devam ediyor.

Wonder Woman (Mükemmel Kadın)

Wonder Woman (Mükemmel Kadın)

Patty Jenkins liderliğindeki süper kadın kahraman film sonunda DC evrenine dahil oldu. Daha yumuşak bir renk paletine sahip film, Gal Gadot'un son derece karizmatik bir dönüş ve sevgi mesajıyla sarsıcı bir şekilde kendinden bahsettirmeye devam ediyor.

Wonder  Woman'dan önce Diana, amazonların prensesi, savaşı aşan bir savaşçı olmayı öğrenmiştir. Korunmasız bir ada cennetinde yetişen bir savaşçıdır o. Amerikalı bir pilot kıyılarında çarptığında ve dış dünyada şiddetli çatışmalar yaşandığını anladığında Diana, evini terk ederek tehdidi durdurabileceğine ikna olur. Savaşın sona ermesi için savaş boyunca askerin yanında savaşan Diana, tüm güçlerini keşfedecektir.

Ve kaderini.

Mükemmel hikaye anlatımı, ilerleme hızı ve Gal Gadot tarafından mükemmel bir performans ile aksiyon-süper kahraman filmi sevenlere sunuyor kendisini.

Spider Man Homecoming (Eve Dönüş)

Spider Man Homecoming (Eve Dönüş)

Genç Peter Parker, yeni keşfedilen kimliğini sürünen süper kahraman olarak görmeye başlar. Avengers konusundaki tecrübelerinden ötürü Peter, yeni danışmanı Tony Stark'ın dikkatli gözetiminde May Hala ile birlikte yaşadığı eve döner. Peter kendisini dostça bir mahallede, Örümcek Adam'dan daha fazlası olduğunu ispatlayan düşüncelerinden rahatsız olarak günlük rutinine geri dönmeye çalışırken bulur. Ancak akbaba, yeni bir kötü adam olarak ortaya çıktığında Peter'ın en önemli tutkusu olan şeyi yapacaktır.

Film asıl hikayeden kaçınır ve Örümcek Adam'a yeni ve heyecan verici bir kimlik kazandırır.

War for the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi)

War for the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi)

Sezar ve maymunları, acımasız Albay'ın liderliğindeki bir insanlık ordusu ile ölümcül bir çatışmaya sürüklenir. Maymunlar sayısız kayıp verdikten sonra Sezar, karanlık içgüdüler ile tanışır ve türünün intikamını almak için kendi efsanevi macerasına başlar. Yolculuk, sonunda iki tarafı yüz yüze getirirken Sezar ve Albay hem türlerinin hem de gezegenin geleceğini belirleyecek epik bir savaşla birbirlerine meydan okurlar.

Bu film heyecan verici bir film ve ihtiyacınız olan her şeye sahip.

The Beguiled

The Beguiled

Amerika İç Savaş'ı sırasında Sofia Coppola'ya Palma D'oro En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandıran yalın ve yorgun bir gerilim filmi.  Yaralı asker Colin Farell'ı bulduklarında Nicole Kidman, okul evindeki bir grup genç kızla birliktedir. Sonrasında erkek varlığı, gerginlik ve çatışmaların şiddetini hızla tırmandıracaktır.

Bu film herkese göre bir film değil, incelik ve dikkat gerektiren bir film. Kendinizi filme verdiğinizde büyük bir farkındalığa ulaşacaksınız, fragman tamamen yanıltıcıdır. Nicole Kidman'ın evindeki yaralı askere ne olduğuna ilerleyen sahnelerde yer verilmez. Film, olayların gelişimi açısından biraz mantıklıdır ancak altta yatan olay başka bir konudur.

Dunkirk

Dunkirk

Dunkirk'te çok şey var. Bu teknik başyapıt sinema, ses ve zaman üçlüsü ile asla durmayacakmış gibi hissedilen, yoğun bir heyecan yaratıyor. Sadece eve gitmek isteyen sayısız birliklerin ruhlarına giren çekingen bir yolculuk.

Binlerce İngiliz ve müttefik birliğinin düşman kuvvetleri ile çevrili bir sahilde tuzağa düşmelerini anlatan, nefes kesici bir film.

The Big Sick (Büyük Hasta)

The Big Sick (Büyük Hasta)

Kültür çatışma ilişkisini takiben Komail Nanjani tarafından yazılan, otobiyografik India romantik komedi filmi. The Big Sick, stand-up hazırlıklarından birinde gladyatör öğrencisi Emily ile bağlantı kuran Pakistan doğumlu komedyen Komail'in hikayesini anlatıyor. Emily gizemli bir hastalığa kapılınca Kumail, Beth ve Terry ile gezinmeye zorlanıyor. Ailesi ve savaş arasındaki duygusal geçişler ile uğraşıyor sonuçta yorgun kalbi.

Normalde komedilerde görülmeyen konulara değinen, güçlü ve duygusal bir film.

Get Out (Git Başımdan)

Get Out (Git Başımdan)

Chris ve kız arkadaşı Rose, buluşmanın bir tık ötesine ulaştıkları anda Missy ve Dean tarafından hafta sonu kaçamağı için eve davet edilir. İlk başlarda Chris, ailenin aşırı uzlaşmacı davranışlarını kızlarının ırklararası ilişkisi ile başa çıkmak için ortaya koydukları sinir denemeleri olarak okur. Ancak hafta sonu ilerledikçe keşfettiği rahatsız edici şeyler, onu hayal edemeyeceği bir gerçeğe götürür.

Get Out, siyahiler için rahatsız edici görünse bile eğlenceli ve büyük bir gerilim filmi. İzlemek isteyen bir kitleyi zora sokacak kadar da doyurucu.

Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

2. Dünya Savaşı sırasında Okinawa'da Desmond Dass, ateş etmeden ve silah bile taşımadan 75 kişinin hayatını kurtarır. 2. Dünya Savaşı'nda silahsız cephelerde savaşan tek Amerikan askeridir çünkü haklı olsa dahi bir insanı öldürmek ona göre yanlıştır. Bir ordu tıbbiyesi olarak Doss, Kongre Madalyası alan ilk vicdani retçidir.

Harika bir film; hikaye, tasvir ve en önemlisi korkaklara verdiği mesaj sayesinde madalya kazanabilir. Hacksaw Ridge, savaşın acısını bütün cephelerde hissettiren bir film.

Ghost in the Shell (Kabuktaki Hayalet)

Ghost in the Shell (Kabuktaki Hayalet)

Yakın gelecekte Binbaşı türünün tek örneği bir insan, korkunç bir çarpışmadan kurtulur. Siber tarafından kendini dünyanın en tehlikeli suçlularını durdurmaya adamış, mükemmel bir asker olarak geliştirilir. Terörizm insanların zihnine girip onları kontrol edebilme yeteneğini de içeren yeni bir seviyeye geldiğinde Binbaşı, bunu durdurmak için tek yetkili düşmanı ile yüzleşmeye hazırlanırken kendisine yalan söylendiğini keşfeder. Hayatı aslında kurtarılmadı, çalındı. Geçmişini kurtarmaya, bunu kendisine kimin yaptığını bulmaya ve başkalarına da yapmadan önce onları durdurmaya kararlıdır.

İnanılmaz bir film. Görsel olarak çarpıcı ve hareket dizeleri muhteşem.

Silence (Sessizlik)

Silence (Sessizlik)

İki papaz, Rodrigues ve Garrpe, Tokugawa fıstığı altında Katolikliği yasaklayan on yedinci yüzyıl Japonya'sını ziyaret eder ve Japonya'yı Batı'nın bütün etkisinden arındırmak isteyen hükümetin zulmüne tanık olurlar. Sonunda rahipler ayrılırlar ve Rodrigues, kırsal bölgede yolculuk ederken çocukların çektikleri acını ve Tanrının suskunluğunun nedenini merak eder.

Bu film, iman üzerine az sayıda cevap veren, zorlu teoloji ve felsefi sorularla görüşen enfes bir tezdir.

Their Finest (Aşkın Çekimi)

Their Finest (Aşkın Çekimi)

Catrin Cole, İngiliz Bakanlığı tarafından morali arttıran propaganda filmlerine bir kadın dokunuşu getirmekle görevlendirilir. Bir senaryo yazarı olarak işe alınır ve film yapımcısı Beckley'nin yoldaşlığında yeni senaryolar kaleme alır. Çevrelerindeki binalar patlarken Catrine ve Beckley, renkli ve ulusun kalbini sarsacak bir film yapmak için öfkeyle çalışırlar.

Kısa görüşlü ve biraz pürüzlü, en güzeli de eğlenceli.

Heal the Living (Kesişen Hayatlar)

Heal the Living (Kesişen Hayatlar)

Kesişen Hayatlar, görünüşte dikkatli bir şekilde örülen ve birbirini takip eden üç ilgisiz hikayeyi anlatıyor. Fransız bir gencin arkadaşları ile beraber çıktığı yolculukta geçirdiği kazayı ve harekete geçilmeye başlandığını öğrenen başka bir kasabadaki bir kadına ve hayat kurtarmak için yaptıkları günlük girişimlerle mücadele eden doktorlara değiniyor.

Sonuç olarak felsefi, ruhsal ve kelimenin tam anlamıyla insan kalbinin derinliklerine ulaşan kişisel bağlantıların ateşli bir öyküsünü ele alan bir film.

Raw (Mezar)

Raw (Mezar)

Justine'in ailesindeki herkes bir veteriner, hekim ya da vejetaryendir ve on altı yaşında, vahşi, merhametsiz ve tehlikeli bir dünyayı yaşayan Justin, veteriner okuluna başlayan parlak bir öğrencidir. İçeri girmek için umutsuzca ailesinin ilkelerinden uzaklaşır ve çiğ eti ilk kez yer. Justine gerçek benliğinin ortaya çıkmasıyla korkunç ve beklenmedik sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Ete bağımlı hale gelen bir vejeteryan hakkındaki, sağlam bir fransız gerilim ve korku filmi.

The Lost City of Z (Kayıp Şehir Z)

The Lost City of Z (Kayıp Şehir Z)

1925'te İngiliz askeri araştırmacı Yarbay Percy Fawcett, amazonda derin bir şehir arar. Görevi gereği ünlü karısı ve çocukları ile varlığı üzerinde çok fazla bir önemi olan ev yaşantısı, giderek yıllar boyu süren muhteşem bir takıntıya dönüşür.

Bu film bazı güzel ve hipnotik dokunuşları, senaryo, Miller ve Hunham gösterileri ile sahte der gibi hissettirdi. Patison şaşırtıcı derecede muhteşemdi; zorlukla tanıyabildim. 

Bir başyapıt değil ama güçlü bir film.

Free Fire (Ateş Serbest)

Free Fire (Ateş Serbest)

Yönetmen ve yazar Ben Wheetley, terk edilmiş bir fabrikada silah ticareti için yapılan pazarlıklar esnasında gerçekleşen, gerçekçi bir çatışmanın etrafında dönen bir suç filmi Free Fire. Ve eninde sonunda bir öncü niteliği taşıyan bu cesur filmde bulmanızı beklediğim birkaç tuzakla karşılaşmanın yanı sıra, işleri de birbirinden ayırt etmek oldukça kolay. Diyaloglar bulaşıcı bir şekilde komik ve filmin genel havasını destekler nitelikte; kesinlikle bir göz atmaya değer.

Certain Women (Bazı Kadınlar)

Certain Women (Bazı Kadınlar)

Amerikanın kuzeybatısında, geniş açık ovalarının ortasında kendi yollarını arayan üç kadına yapılan bir bakış. Hem büro cinsiyetçiliği hem de rehin durumu ile mücadele eden ve bu sırada kendisini bulan bir avukatı izliyoruz. Hayalindeki evi inşa etme kararlılığı, hayatındaki erkeklerle çatışmalara neden olur.

Karışık incelemeleri bu filmin çok edinilmiş bir tat olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Personal Shopper (Hayalet Hikayesi)

Personal Shopper (Hayalet Hikayesi)

Maureen nefret ettiği bir işte çalışmaktadır. Bir ünlünün gardırobunu görünce, Paris'te kalması için daha iyi bir sebep bulamaz.

Stabley Kubrick'in The Shining adlı filminden bu yana sinemanın anlatı güvensizliğine ilişkin en akıllı meditasyon bu. Film son derece orijinal, çok büyüleyici ve oldukça merak uyandırıcı. Kristen Stewart Twiligh'tan sonra parlamaya devam ediyor. 

Jackie

Jackie

Jackie, ikonik First Lady Jacqueline Bouveir Kennedy'nin gözüyle görülen, Amerikan tarihinin en önemli ve trajik anlarından birinin ateşli ve samimi bir portresidir. Jackie, kocasının öldürülmesinin hemen ardından bizi kendi dünyasına götürür. Jackie'de zeki olarak tanınan kocasının mirasını ve Camelotvari evini, yani dünyasını korumak için mücadele eden First Lady'nin psikolojik bir portresini görüyoruz.

Sevilen bir Amerikalı kamu oyuncusunun özel dünyasına çekici bir bakış sunan, şaşırtıcı derecede yoğun ve akıllıca yönlendirilmiş bir drama.

Loving (Sevgi)

Loving (Sevgi)

Sevgi, on dokuz yıllık bir evlilik geçiren ve daha sonra kendi memleketinde bir aile olarak yaşama hakkı için savaşan,  ırklararası çift Richard ve Mildred Loving'in gerçek hayat cesaretini ve taahhüdünü anlatıyor. Vatandaşlık hakları davasını ele alan Loving, Virginia 1967'de evlenme hakkının temelini tekrar tekrar belirleyen Yargıtay'a kadar gider ve aşk hikayesi, o zamandan beri bu çiftlerin ilham kaynağı olur.

Olağanüstü koşullarla uğraşan sıradan insanlar üzerindeki insan etkisini gösteren, kapsamlı bir hikayeyi yürekten ve kişisel bir şekilde ele alan bir film.

The LEGO Batman Movie (Lego Batman Filmi)

The LEGO Batman Movie (Lego Batman Filmi)

Lego sinemasının gayretsiz ruhunda bu topluluğun kendini tanımlayan lider adamı Lego Batman, kendi büyük ekran macerasında yıldızlaşıyor ancak Gotham'da büyük değişiklikler var. Eğer şehri Joker'in tekelinden kurtarmak istiyorsa Batman'in tek başına sürdürdüğü nöbet tutkusunu bırakması, başkaları ile çalışmayı ve belki de geri planda kalmayı öğrenmesi gereklidir.

Lego Batman Filmi, selefi gibi pop kültürü performansları ve karmaşık karakterleri sayesinde çok zekice bir ışıltıyla parlıyor. Aynı zamanda duygusal, güçlü ve eğlenceli olduğunu kanıtlayan bir hikaye oluşturarak biraz daha derinlere iniyor.

20th Century Women (20. Yüzyıl Kadınları)

20th Century Women (20. Yüzyıl Kadınları)

20. Yüzyıl Kadınları filminde, Sonia Barbara'da ellili yaşlarının ortasında kültürel değişim ve ayaklanma ile dolup taşan ergen oğlu Jami ile kararlı bir bekar anne olan Dorotha Fields'ı izliyoruz. Jami'nin yetiştirilmesinde Fields'in evinde yatılı olarak yaşayan ve serbest ruhlu bir punk sanatçısı olan Julie yardımda bulunur.

20. Yüzyıl Kadınları bize çekici olan bu ailenin hayatlarını gizleyen ve kurdukları kırılgan bağlantıları sorgular ve aslında bizi yükselten insanlara yapılan bir aşk mektubudur.

Fences (Çitler)

Fences (Çitler)

Wilson'ın Pullitzer Ödüllü ve Tony Ödüllü oyununun bu adaptasyonunda Afro-Amerikalı bir babanın, 1950'lerde ailesini yükseltmesini ve hayatının sarpa sarmasıyla aileyi terörize etmesini izliyoruz. Ayrıca da Birleşik Devletler'deki ırk ilişkisi ile de uğraşıyor film.

Bu film narsizim ile ilgili bir film ve film, bu hastalığı iyi temsil ediyor.

Bu şimdiye kadar izleyeceğiniz en iyi oyun filmi. Oyunculuk inanılmaz bir yapıda ve görüntü yönetmenliği mükemmel .

Elle

Elle

Michele, yıkılmaz görünen bir kadın. Başarılı bir video oyun şirketinin başındadır ve film, iş dünyasındaki hayatına acımazsız bir yaklaşım getiriyor. Bilinmeyen bir saldırgan tarafından evinde saldırıya uğrar ve bu şok, Michelle'nin hayatını sonsuza dek değiştirir. Adamı kararlı bir şekilde izlediğinde ikisi de meraklı ve heyecanlı bir oyuna çekilir. 

Her an sarmalı kontrolden çıkabilen bir oyun.

A Silent Voice (Sessiz Bir Ses)

A Silent Voice (Sessiz Bir Ses)

Bir okul zorbası olan Ishida'nın duyarlı ve hareketli öyküsü ile işitme engelli genç bir kız olan Nishima'yı izliyoruz. Onların hikayesi, işitme engelinden dolayı hızlıca zorbalığa uğradığı ve kendini izole ettiği 6. sınıfta başlar. Yıllar sonra tablolar değişir ve Shoya kendini kurban tarafında bulur. 

Sessiz bir ses, ergenlik çağının norm dışı gelişimiyle mücadelelerini ve zorluklarını anlatır.

Bu filmdeki zihinsel sağlık ve yalnızlık temaları çok güzel tasvir edilmiş.

Kong: Skull Islan (Kong; Kafatası Adası)

Kong: Skull Islan (Kong; Kafatası Adası)

Bu film şimdiye kadar yapılmış en çekici ve büyüleyici filmlerden biri, King Kong masalının tam bir revizyonu. Bir grup bilim adamı gizemli bir adaya gidip epeyce büyük ve tehlikeli yaratıkları keşfediyorlar. Öfkeli bir canavar ve eylem dolu bir macera hakkında daha az şey var. Yaratıklar müthiş bir varlık yaratır ve bu varlık, yaratıcı yollarla öldürmek için eksiksizdir. 

Bilinmeyen bir adaya bilimsel bir keşif gezisi. Dağının titanyum güçlerini uyandırdığında, keşfetme görevi canavar ile insan arasında patlayıcı bir savaşa sebebiyet verir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları