Kral Arthur'un dikbaşlı ve pervasız yeğeni Sir Gawain, yeşil renkte devasa bir yabancı olan Yeşil Şövalye ile yüzleşmek için zorlu bir savaşa girişir.

Lowery, 14. Yüzyıl Ortaçağ şiirini muhteşem bir sinema sanatına dönüştürüyor.

Şunu bir netleştirelim. Resimdeki esmer çocuk bir Şövalye değil. çevresindekiler bazen ona Sir diyor ve arkadan birileri hemen "o Şövalye değil!" diyerek düzeltiyor. Bu belirsizlik Sir Gawain için utanç verici olmalı. O, başarısız bir yeğen, yuvarlak masada  bir fazlalık ve sadece kan bağlarına güvenen dikbaşlı bir zampara.

Kral Arthur onun amcası ve annesi güçlü bir büyücü.Ara sıra Camelota geliyor ve zamanının çoğunu meyhaneler ve genelevler'de geçiriyor.Hintli Aktör Dev Patel, kurnaz veya saf, beceriksiz veya cesur kendi kimliğini arayan genç bir adamı ustalıkla canlandırıyor.

Kral Arthur efsanesine dayanan pek çok film yapıldı, ancak yuvarlak masanın en ünlü şövalyelerinden biri olan "Sir Gawain"e odaklanan bir film hiç yapılmadı. David Lowery"nin Ortaçağ Şiirinde ahlak, kan bağları ve cesaret ön plana çıkıyor.

Bana hikayeni anlat... 

Anlatacak bir hikayem yok.

Sonuç olarak film son yılların Game of Thrones ya da Lord of the Rings gibi cesaret ve kahramanlık Filmlerinin izinden dört nala dolu dizgin bir şekilde gitmiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları