Başrollerini Al Pacino ve Robin Williams'ın paylaştığı Insomnia, zaman zaman hayatımızda görmezden geldiğimiz cesaret ve dürüstlük kavramlarının insana neler kazandırıp neler kaybettirdiğini gözler önüne seriyor.

Obsesif-Kompulsif detaycılığa sahip psikolojik gerilim.

Sadece uyumak istiyorum...

İyi polisler uyumaz çünkü bulmacanın bir parçası eksiktir. Kötü polisler uyumaz çünkü vicdanı buna  izin vermez. Bu kelimeler güneşin hiç batmadığı Alaska'da, polis memuru Ellie Burr'un ağzından dökülür.

Rachel'ın esrarengiz bir şekilde öldürülmesinin ardından Alaska türlü haberlerle çalkalanmaktadır. Bu vahşi cinayetin ardında yatan gizemi çözmek için Alaska hükümeti tarafından göreve getirilen dedektif Will Dormer ve ortağı Harp Eckhart, Los Angeles'tan Alaska'ya uzun bir yolculuğa çıkar.

Yaptıkları araştırmalar sırasında bir şüpheliye ulaşan ikili, şüpheli eski yazar Walter Finch'in peşine düşer. Bu sırada yaşadıkları bir silahlı çatışmada dedektif Harp ölür ve Finch'e izini kaybettirir. Fazlasıyla öfke dolan Dormer yanına yerel bir memur alarak uykusuz ve bitap bir şekilde intikam ve adalet peşinde koşmaya başlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları