Cameron'ın, seyircide bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandıran gerçeğe yakın filmi, Titanik, tam 14 dalda Oscar adayı olarak 'En İyi Film' dahil 11 ödül kazanmayı başardı.

Aslında Titanik'in buz dağına çarpmasına Jack / Rose neden oluyor; yakından izlerseniz bana hak vereceksiniz!

"Titanik" gerçekten de tekrar ve tekrar görülmeye değer bir klasik.

Film, James Cameron tarafından yazıldı/yönetildi/üretildi ve 200 milyon dolar harcandı. Ve etkileri bugün bile göz kamaştırıcı. Cameron tarafından titizlikle hazırlanmış 3D efektlerin de eklenmesiyle (Özellikle Titanik'in battığı son sahne) daha da çekici hale getirildi.

Teknolojinin son sürat ilerlediği 19.yüzyılda, insanlar artık üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 

Titanik adlı dev transatlantik ise insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu düşler gemisinin yolcuları arasında Avrupa'da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika'ya dönmekte olan Jack adlı genç bir ressam, nişanlısı ve annesi ile Philadelphia'ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır.

İki genç, şans eseri tanışacak ve aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa, insanoğlunun günden güne artan kibrine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912'de, Titanik iki saat kırk iki dakika süren ve sulara Gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları