Mahkemenin kararına göre bu iki cesur adam düello yapacak ve kimin haklı, kimin haksız olduğuna Tanrı karar verecek. Hayatta kalan kişi aklanacak.

I4. Yüzyıldan bu yana çok şey değişti. Artık kimse savaş meydanlarında kılıç kullanmıyor. 

#metoo akımından yüzyıllar önce, 14. yüzyılda bir kadın Marguerita, kendine tecavüz eden soylu bir adama karşı dik durmaya cesaret etti.Kadınların mülkten başka bir şey olmadığı bu iğrenç zamanda tüm kadınları tek başına temsil ediyor.

Gerçek bir hikayeye dayanan Son Düello, Ridleyy Scott tarafından yönetiliyor ve başrollerinde Jodie Comer, Matt Damon, Adam Driver ve Ben Affleck gibi usta isimler yer alıyor.

Paris: 1336.Norman Şövalyesi Jean de Carrouges ve Jacgues leGriss eskiden birlikte aynı cephede savaşmış iki arkadaştır. Carrouges savaşa çağrılır ve geri döndüğünde artık hiçbir şey bıraktığı gibi değildir. Le Gris, Carrouges'in karısına tecavüz etmekten yargılanır. Ancak kimse Marguerita'ya inanmamaktadır.Bunun üzerine Carrogues verilen bu karara itiraz etmek üzere Fransa kralına kadar gider. Hakim açısından ise Le Gris daha avantajlı konumdadır.

Son 600 yılda ne değişti?

Mahkemenin verdiği karara göre bu iki adam düello yapacak ve budüellonun sonunda birisi ölecektir Hayatta kalan kişi Tanrı'nın isteğini yerine getirmiş olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları