Çok zengin bir yatırımcı olan Nicholas, eşinden ayrılmış, tek başına, servetiyle yaşayan, hayatında pek heyecan olmayan, büyük bir iş adamıdır.

Oyun, son derece heyecan dolu bir labirent gerilim filmidir.

Şu anda çok kırılganım.

Zengin bir borsacı olan Nicholas Van Orton, kardeşinden garip bir doğum günü hediyesi alır ve onu belirsiz bir 'gerçeklik sözleşmesi' imzalamaya davet eder. Her ne kadar Bay Orton oyuna katılmayı reddetse de oyun, kısa süre sonra ortaya çıkmaya hazırdır.

Kontrol bağımlısı olarak büyüyen Nicholas Orton, engel olunamaz bir kontrolsüzlük ile karşı karşıya gelmek üzeredir. Hayatındaki başarıları, insanlarla ilişkileri ve hayatı imzaladığı bir doğum günü sözleşmesi ile beraber değişecektir. Kardeşi Conrod, Nicholas'a sonunda çok büyük bir ödülün olduğu bir oyun hazırlar.

Bu esrarengiz oyun, bir süre sonra oyun olmaktan çıkacak ve Nicholas'ın tüm kararlarının tamamen gerçek bir şekilde yansıdığı bir ölüm kalım mücadelesine dönüşecektir. Orton, oyuna başlarken tüm bunlardan habersizdir.

Bu numarayı ara. Niye? Hayatını… eğlenceli kılmak için.

Amerikan sinemasının son dönemine mensup en önemli yönetmenlerden biri olarak kabul edilen David Fincher'ın ilk filmlerinden olan Game, sonraki film yapısının aksine daha az karanlık ve daha az şık bir yapım. Ancak, ilkel hikaye anlatımı bile silah düellolarının hakim olduğu aksiyon gerilim filmlerinin oldukça üstünde. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları