Suçun artması sonucu duvarlar ve dikenli teller ile çevrilen yeni New York, Amerika'nın geri kalanından yalıtılarak adeta açık bir cezaevine dönüştürülmüştür.

Güç taraf değiştiriyor: Evrenin efendileri bunu düzeltmek için doğru adam ile el sıkışmalıdır.

Tanrı Amerika'yı korusun.

Yıl 1988; kaos tarafından işgal edilen, beton duvarlarla çevrili New York şehri dünyanın en güvenilir hapishanesi haline gelmiştir. Mahkumların, günde 24 saat duvarlarda dolaşan silahlı muhafızlar tarafından kaçmaları engellenmektedir. Duvarın içinde kalanlar kurallara uydukları sürece istedikleri gibi yaşamakta veya ölmekte özgürdür.

Bu karanlık şehir artık hatırladığımız gibi değildir. 

ABD Başkanı Nixon'un uçağı Air Force One, teröristler tarafından kaçırılır. Bu esnada Başkan, kaçış kapsülüne binerek New York şehrine düşer. Bir şekilde Başkan, bu azılı suçlularla dolu şehirden kurtarılmak zorundadır. Onu kurtarabilecek tek kişi ise eski bir donanma subayı olan Snake Pliskin den başkası değildir.

NY'den Kaçış nasıl bir film? Eleştirmenlerin eksi not verdiği, aksiyondan komediye evrilen başarısız bir film mi? Yoksa azımsanmayacak fanatikleri olan, macera film görünümünde bir kült mü? Belki de çoğu filmde de olduğu gibi cevap aradaki bir yerde yatıyor. John Carpenter'ın kendi kariyerini tanımlamak için liste başı kullanılan filmlerinden biri olan (Escape from New York), sinema tarihinin Kültlerinden biri olarak anılıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları