Terzilik yapan Mösyö Hire, asosyal kişiliği ile tanınan bir adamdır. Bir fırtına sırasında Alice karşı pencereden onu gözetleyen Hire'ın farkına varır.

Patrice Leconte, Küçük ve Büyük günah arasında ince bir çizgi çeker.

Mösyö Hire, içine kapanık bir asosyaldir. Dış dünyası ise klas giyim tarzı ve soğuk bakışıyla sınırlıdır Komşuları ondan hoşlanmıyor ve Hire'da komşularından hoşlanmıyor. Zamanının çoğunu, yalnız yaşadığı daire penceresinden komşusu Alice'ı gözetleyerek geçirmektedir.

Hire göre Alice"ın odası neredeyse özenle yaratılmıştır, kendi soğuk odasının aksine; bir güzellik bir sıcaklık, bir estetik dünyasını anımsatır.

Hire'ın mahallede sevilmediğini söylemek zayıf kalır.Ondan neredeyse herkes nefret eder. Kapısının ziline basıp kaçarlar, alay ederler yolunu keserler komşuları ondan göz kaçırır ve evinin yakınlarında bulunan bir cesetten sonra müfettiş Pierre göre bu olayın tek faili odur.

Bakış açını değiştir.

Dışarıdan bakıldığında bu Psikolojik gerilim ya da bir katili bulmaya yönelik bir polisiye gibidir, ancak Bunun derininde, bilinmeyenin ve farklı olanın sorgulaması yatmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları