Kilisede görevli bir genç baş piskoposu öldürmekle suçlanır. Savunmasını üstlenen avukat Martin J.Vail tüm deliller aleyhine olsa da bu gencin ürkek ve kederli halini görünce masum olduğuna kanaat getirir.

Kahramanlar sadece düzene inandıkları ve savunuculuğunu yaptıkları için kahraman değildir.

Chicago'da saygın bir piskopos yatak odasında ölü bulunur. Büyük bir bıçakla tam 78 kez bıçaklandı gözleri oyulmuş ve başı kesilmiş olarak yetkililer tarafından rapor edildi.

Aaron Stampler adında 19 yaşındaki bir genç en son tişörtü kanlar içinde Başpiskoposun odasından çıkarken görüldü.

Kısa sürede medya "Chicago Kasabı" olarak Stampler'i manşetlere taşıdı.Dosya kapandı, suçlu ilan edildi ve geriye tek bir soru kaldı, gerçekten katil Aaron Stampler mi?

Tecrübeli avukat Martin Vail ise olayların bu kadar basit sonuçlanmasından memnun değil ve Aaro'u savunma görevini üstlenir. Aaron'un suçluluğu o kadar nettir ki "Vail"in bu davaya atanması beyhude bir çaba olarak meslektaşları tarafından yorumlanabilir.

Aaron klasik suçlanan katil pozisyonunda bir gençtir. O kadar masum görünüyor ki kendi kendinize suçlu olması imkansız diyebilirsiniz. Ama içimizde zamanla bir çok şüphe belirir; belki de genç Aaron tavşan kostümünün ardına saklanmış bir kurt'tur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları