Genç Harry sıradan bir çocuk olduğunu zanneder, bir baykuşun getirdiği mektupla hayatı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kabul edilmiştir.

Harry Potter, asırlarca sürecek, her jenerasyona hitap eden modern bir çocuk masalı.

İnanarak söylemelisin Harry.

Gençliğimde, Harry Potter ve Felsefe Taşı'nı okurken bu popüler çocuk romanının müthiş bir film olma potansiyeline sahip olduğunu fark ettim. Ve onu görmek için sabırsızdım! İnanılmaz fantastik görselleri sayfalardan çıkarıp perdeye aktarmanın uçan süpürgeler, canlı satranç taşları, görünmezlik pelerinleri ve şekil değiştiren yaratıklar efekt uzmanları tarafından heyecanla beklendiği fantastik bir dünya.

Film versiyonunun beni J.K. Rowling kadar büyüleyemeyeceği endişesine rağmen, J.K.'in görsel kitabını izledikten sonra endişelerim konusunda yönetmene biraz haksızlık yapmışım doğrusu. Bu sinematik başarı bile büyücülüğün cazibesi kadar etkili. Küçük Harry'nin havada gerçekleşen Quiddith topu maçından, Fluffy adında vahşi üç başlı köpeğe kadar her şey neredeyse kafamdaki dünya ve karakter tasviri kadar kusursuzdu.

Yine de filmin bu kadar kitlesel bir etki yaratabileceğini hiç düşünmemiştim. Bilet alabilmek için sırada beklemek bile benim için bir maceraya dönüşmüştü. İnsanların çoğu birden fazla bilet alıyordu ve bu konuda çok heyecanlı görünüyorlardı. Anne-babalar ve çocuklar... Sırada büyük bir heyecan ve curcuna vardı.

Bu kalabalığın birçoğu Harry Potter filmini bir kereden fazla izlemeyi planladıklarını söylüyordu. Bir çocuğun içindeki gücü keşfetmesi ve ardından bunu kötülüğe karşı savaşmak için kullanması fikri, herkese son derece iyi bir fikir gibi geliyordu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları