Dekan Werner, Faber Koleji'nin adı kötüye çıkmış öğrencilerini okuldan attırmak için sadece zenginlerden oluşan diğer öğrenci kulübüyle bir anlaşma yapar.

Lampoon grubu bir Amerikan kolej eğitim sisteminin en karanlık sırlarını ortaya çıkarıyor.

Hepiniz değersiz ve zayıfsınız!

Bir grup kolejlinin kendi ideallerini başka bir gruba dayatmaya çalıştığı bir öğrenci masalı.

Film John F. Kennedy ölmeden ve lanet hippiler ABD'yi sarmadan önce, asil yıllar olan 1962'de Faber Koleji'nde geçiyor. Şişman ve alkolik Bluto, simsar ve iş bitirici Otter ve mızmız Kety pek de ayrıcalığı olmayan Delta Kardeşliği'nin üyeleridir.

Faber Koleji'nin her okulda olduğu gibi 'Kardeşlik Kulübü' vardır. Fakat tüm başvuruları kabul ettiği için şöhreti pek de iyi değildir. Bir diğer kulüp ise beyaz, anglosakson, genç, zengin ve kendini beğenmiş ergenlerden oluşmaktadır ki onlara Dekan Werner dışında hiç kimse tahammül edemez.

Bu ikinci kulübün desteğini arkasına alan dekan, ilk kulüpteki haylazları okuldan uzaklaştırmak için bir liste oluşturur. Ve planı, Hoş Geldiniz partisinden dakikalar önce devreye girer.

National Lampoon's komedi serisinin 1978 yapımı ilk filmi Animal House, Amerika'nın sert, abartılı ve sıradan tarzıyla bilinen satirik mizah dergisi National Lampoon'un kurucusu Douglas Kenny liderliğinde senaryosu yazılan, alışık olduğumuz birçok komedi klişesini ilk kez sinemaya taşıyan yaratıcı bir kadronun ürünüdür.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları